Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
1) Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?
Hayatımızı devam ettirmek için su olmazsa olmazımızdır. İnsan haftalarca aç kalabilir ancak 2–2.5 günden fazla susuz yaşayamaz. Yani su, gıdalardanda önce gelmektedir. Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur. İçtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise? Su arıtma ile temiz ve sağlıklı içme suyunuzu evinizde kendiniz üretin..
2) Su arıtma cihazları nasıl çalışır?
Su arıtma cihazları beş ayrı filtreden geçmektedir. Suyu 5 mikron (milimetrenin 200’de biri), seviyesine kadar filtre eder. Çamur, pas, asbest gibi tortuları arıtır. Suyu berrak bir hale getirir. Granül Aktif karbon Filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır. Blok Karbon Filtre kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır. Aynı zamanda bu aktif karbon filtre membrana gidecek 0,1 mikrona kadar partikülleri tutup membranın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Membrana gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membran dan geçerek filtre edilir. Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. Son Karbon Filtre’de suyun tadı ve kokusu bir kez daha iyileştirilerek, arıtılan su tatlandırılır. Ultraviyole filtre sayesinde bakteri, virüs,mikrop gibi canlılar yok edilir. Çelik Tank, arıtılmış ve tatlandırılmış su buraya depolanır.
3) Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?
İçme suyu arıtma cihazı sipariş etmeden önce değerlendirmeniz gereken birkaç detay vardır; En iyi içme suyu arıtma sistemi: Pek çok uzman, Reverse Osmosis (Ters Ozmos) su arıtma sistemlerinin su arıtma filtre sistemleri içinde en iyi seçim olduğu konusunda hemfikirdirler. Reverse Osmosis (Ters Ozmos) arıtıcılar, diğer arıtıcılarla karşılaştırıldığında en geniş zararlı madde filtreleme özelliğine sahiptirler. Kalite: Evinize su arıtıcı sistem taktıracak ve elde ettiğiniz suyu içeceksiniz. Kötü tasarlanmış, iyi monte edilmemiş, sık problem çıkaran, iyi kalitede su elde etmeyen ve hatta evinizi su basmasına sebep olabilecek bir cihaza sahip olmak istemezsiniz. O zaman alacağınız cihazda kullanılan malzemelerin kalitesini, montaj işçiliğini ve ürün garantisini sorgulayın. Periyodik bakım ve filtre değişimleri: Bütün arıtma sistemlerinde belirli dönemlerde değiştirilmesi gereken farklı tip ve sayıda filtreler bulunmaktadır. Bu filtrelerin endüstri standardındaki ölçülerde olması, kolay bulunabilmesi, uzun ömürlü, uygun fiyatlı ve kolay değiştirilebilir olması önemlidir.
4) Su Arıtma Cihazı ile arıtılan suyu nerelerde kullanabilirim ?
Su arıtma sisteminizden çıkan suyu; 1-İçebilirsiniz, 2-Yemek,çay, kahve gibi yerlerde kullanabilirsiniz, 3-Antibiyotik hazırlarken kullanabilirsiniz, 4-Sebze ve meyve yıkamada kullanabilirsiniz (ıspanak, marul vs.), 5-Ütü suyu olarak kullanabilirsiniz.
5) Su Arıtma Cihazı filtresinin değişmesinin gerektiğini nasıl anlarım ?
Filtre değişimini belirleyen faktörler; a-Kullandığınız su miktarı b-Şebeke suyunuzun sertlik oranı c-Kullandığınız cihazın kalitesi
6) Teknik Servisiniz var mı?
Türkiye’nin bütün il ve ilçelerine teknik servisimiz vardır.
7) Damacanalar sağlıksız mı ?
Bilindiği gibi damacana, sağlık açısından zararlarının yanı sıra cebimize de oldukça zarar vermektedir. Bu yüzden bir çok kullanıcı damacana suyu içmek için, diğer kullanımlarda ( çay ve yemek gibi) ihtiyaçlarda paslı borulardan geçen ağır metal dolu suyu kullanır. Genel yanlış bir kanı olarak kullanıcılar “su kaynayınca zararsız ve kullanılabilir” olarak değerlendirirler . Ancak su kaynatma işlemi sadece su içinde bakteri ve mikrop varsa eğer yok olmasına yardımcı olur. Ancak belediyelerimizin sulardan kaynaklı salgın hastalıkları önlemek için gereğinden fazla kansorejen klor maddesini kullandığı hepimizin malumu !! Bu durumda su kaynayınca ne oluyor ? Esasında su kaynadığında buharlaşma yolu ile suyun temiz ve saf tarafı havaya karışır ve geriye sudan ağır olan ve buharlaşamayıp dipte biriken zararlı maddelerle dolu ağır metaller ve yüksek oranda klor kalır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın